Pim ve Burç İmalatı

Pim ve Burç, Derece dökümlerde kullanılan merkezleme pim ve burçlarında Türkiye'nin lider kuruluşu olan firmamız talep edeceğiniz teknik resimli her tür pim burç isteklerinizde bilgi, birikim, tecrübesi ile yanınızdadır.

Pim ve burç özellikle döküm sektöründe, merkez kalıplamada işleminde kullanılmaktadır. Kalıpların birbirine hassas bir şekilde birleşmesi gerekmekte, bu ise çıkarılacak ürünlerin kalitesini etkilemektedir. Teknik resimde belirtilen malzeme ve ısıl işlem kalitesi bu açıdan çok önem taşımaktadır, bu konuda muadil malzeme ve yanlış ısıl işlem işlemlerini kesinlikle önermiyoruz.

Ayrıca işleme hassasiyetleri pim burçların ömürlerini etkilemektedir. Yanlış toleranslar dâhilinde işlenmiş pim burçlar kısa zamanda aşınmakta ve bu ise maliyetleri arttırmaktadır. Firmamız Türk döküm sektörünün öncü kuruluşlarının pim burç imalatını senelerdir başarı ile yapmakta ve bunu devam ettirmektedir.

ALTUNDIS Üretim Aşaması;

İş Makineleri için;

◦ Bom, Arm, Bucket, Stick, Palet Pimleri ve Burçları,

◦ Şanzıman Pimleri,

◦ Palet Ek Pimleri,

◦ Kazma Pimleri, Segmanları ve Özel Retainer İmalatları,

Kalıpçılık Pimleri, Endüstriyel Pim ve Burçları başta olmak üzere her türlü pim ve burç imalatı yer almaktadır. İş makinaları başta olmak üzere, makinaların hareketli kısımları ve yataklarında kullanılan pim ve burçlar için güvenilir bir tedarikçi olmak konusunda iddialıyız.

Kalite ve güven konusunda hassas olan firmamız, ürünlerinde sertlik farkı, aşınma dayanımı, kopma mukavemeti, uzama, burulma, korozyon direnci gibi metalurjik hususları inceleyerek, uygun ham malzeme seçiminin ardından, üretim yapmaktadır.


ÇÖZÜM ORTAKLARIMIZ;